26 січня 2024 року в Україні набув чинності закон № 3285-IX, який передбачає дерадянізацію адміністративно-територіального устрою України.
Що змінюється?
Містом вважатиметься населений пункт із компактною багатоповерховою забудовою та населенням не менше 10 тис. осіб
Селищем вважатиметься населений пункт із садибною забудовою та населенням понад 5 тис. осіб
Селом вважатиметься населений пункт із садибною забудовою та населенням менш як 5 тис. людей
У новому законі більше немає визначення “селище міського типу”, відтак СМТ в Україні більше не буде.
Зате з’являється нове поняття – “поселення”. Згідно із законом, поселення – це компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.
Також, відтепер зникають поняття “місто обласного значення”, “місто районного значення” – вони називатимуться просто містами, а “селища міського типу” стають просто селищами.
Відповідно до цього закону поняття “смт. Солотвин” більше не вживається, відтепер використовуємо “селище Солотвин” скорочено “с-ще”.

