Щодня війна забирає тисячі життів українців та українок. Водночас багато наших співгромадян продовжують гинути та травмуватися через порушення Правил дорожнього руху, яких можна уникнути.
Згідно із Стратегією демографічного розвитку України на період до 2040 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2024 року № 922-р, у 2023 році внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинуло 3053 особи, ще 29 502 особи травмувалися. Перевищення швидкості стало причиною смерті 1716 людей, що становить майже 56% усіх смертей на дорогах.
Тенденція має негативну динаміку. За даними Департаменту патрульної поліції, у 2024 році загинуло 3202 особи, травмувалося 32 023 особи. Перевищення швидкості спричинило смерть 1770 людей — 55% випадків.
Отже, саме порушення швидкісного режиму залишається ключовим фактором ризику, який призводить до половини смертей на українських дорогах.
Не краща ситуація і в Солотвинській селищній територіальній громаді.
- 2023 рік: зареєстровано 34 ДТП, у яких 13 осіб травмовано та 1 людина загинула, з них 13 ДТП — з потерпілими.
- 2024 рік: сталося 40 ДТП, 19 осіб травмовано, 1 людина загинула, 16 ДТП — з потерпілими.
- 2025 рік (станом на 1 листопада): зафіксовано 38 ДТП, 21 особа травмована, загиблих немає, 18 ДТП — з потерпілими.
Саме тому, щоб попередити смертельні випадки, спричинені надмірною швидкістю, Центр демократії та верховенства права запускає всеукраїнську інформаційну кампанію «Краще запізнитись, ніж не доїхати».
Її мета — нагадати водіям, що дотримання швидкісних обмежень здатне суттєво зменшити кількість ДТП, а отже — кількість смертей і травм. Дотримуючись безпечної швидкості, водії рятують своє життя та життя інших учасників дорожнього руху.

