22 травня 2025 року в Солотвинській територіальній громаді відбувся урочистий захід «Герої серед нас», присвячений Дню Героїв, який відзначається 23 травня. Цей день став символом вшанування тих, хто віддав життя за свободу України, та тих, хто нині боронить нашу землю.

– “Вони йшли на війну з простою, але могутньою думкою: ‘ХТО, ЯК НЕ Я? Сьогодні, ХТО, ЯК НЕ МИ, повинні пам’ятати про них!’”, — промовила Олена Прокопишин, дружина загиблого героя Миколи Прокопишина. Ці слова стали лейтмотивом заходу, нагадавши усім про невмирущу вагу жертви, принесеної за свободу.

Священники УГКЦ Віталій Луцак та Іван Гірняк відслужили поминальну панахиду за полеглими воїнами, які віддали життя за мирне майбутнє України. Молитва об’єднала всіх у скорботі та вдячності.

Зі словами щирої подяки до воїнів, їхніх родин, невтомних волонтерів та священнослужителів звернулася Наталія Тютюнник-Купчак, перша заступниця селищного голови. Вона підкреслила важливість збереження пам’яті про кожного, хто став на захист Батьківщини та підкреслила значення єдності всього суспільства у ці складні часи.

Особливо щемливими були слова Василя Хрептюка, ветерана війни та голови ГО “Краснопільське братство”:
– “Пам’ятаймо про тих, хто віддав життя, про тих, хто віддав здоров’я, а особливо тих, хто зараз там. Ніхто з нас не планував бути героями”. Ці лаконічні, але надзвичайно глибокі за сенсом слова нагадали всім про жертовність та непересічний подвиг українських захисників.

Після урочистої частини захід продовжився благодійним концертом народного муніципального аматорського естрадного оркестру Надвірнянського центрального міського будинку культури під керівництвом Назарія Микитюка, який відбувся біля пам’ятника Тараса Шевченка.

“О, Україно, мати героїв,
яке військо небесне стоїть за тобою,
за тобою правда, за тобою сам Бог –
Повір, пройдуть ці часи тривог”
Під час благодійної програми зібрано 5 тис. грн, які передано волонтерам громади Руслані Косович.
Пам’ятаємо. Шануємо. Не забудемо.